top of page

Hakkımızda

Uzman Psikolog

Zeynep Çakırlı Alşan

Uzman Psikolog Zeynep Çakırlı Alşan, 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden onur derecesi ile mezun oldu. Aynı yıl, Marmara Üniversitesi Psikiyatri Kliniği'nde stajını yaparak, yatan hastalarla yapılan vaka çalışma gruplarına katıldı.

 

2002-2005 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını, “Anormal yeme tutum ve davranışlarının, aile ortamı, özgüven ve mükemmeliyetçilikle ilişkisi” başlıklı tez çalışmasıyla tamamladı.

 

2003-2005 yılları arasında, yüksek lisans eğitimiyle beraber, İstanbul’da Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE) Yetişkin ve Aile Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde araştırma asistanı ve Psikolog olarak görev aldı. Bu süreçte genç, yetişkin ve çiftlerle çalışan Zeynep Çakırlı Alşan, çeşitli meslek içi eğitimlerin organizasyonu ve içeriklerinin oluşturulmasının yanı sıra, enstitü bünyesinde yürütülen çeşitli bilimsel araştırmalarda da görev aldı.

 

Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimi, EMDR Institute & DBE tarafından verilen EMDR I. ve II. Seviye eğitimleri ve Uzm. Psk. Emre Konuk tarafından verilen Aile Terapisi ve Çözüm Odaklı Terapi eğitimleri, Zeynep Çakırlı Alşan’ın aldığı başlıca meslek içi eğitimlerdir.

 

2005 yılında Antalya’ya yerleşen Zeynep Çakırlı Alşan, beş yıl süresince özel bir hastanede Uzman Psikolog olarak görev almış ve bu süre boyunca genç, yetişkin ve çiftlerle çalışmıştır.

 

2017 yılında Optimist Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim merkezini kuran Zeynep Çakırlı Alşan, ağırlıklı olarak depresyon, kaygı bozuklukları, travma sonrası stres bozukluğu, öfke yönetimi, fobiler, sınav kaygısı, ilişki problemleri, çift ve aile terapisi konularında çalışmaktadır.

bottom of page