top of page

ONLINE TERAPİ

Online Terapi, fiziksel koşullardan kaynaklanan kısıtlılıklar nedeniyle (örneğin oturduğunuz şehirde ulaşabileceğiniz bir psikoterapistin olmayışı veya mesai saatleriniz nedeniyle randevuya yetişememek gibi) yüz yüze terapinin yapılamadığı durumlarda, terapi seanslarının görüntülü veya sesli görüşme olarak uygulanmasıdır.

 

Yüz yüze gerçekleştirilen terapi seanslarında geçerli olan tüm terapi ilkeleri, online terapi için de geçerlidir.

 

Danışanın, online terapi sürecine etkili bir şekilde katılım gösterebilmesi, yeterli teknolojik kaynaklara sahip olması (örneğin web kamerası veya akıllı telefon, yeterli internet bağlantısı), teknolojiyi kullanma rahatlığının olması, online seanslar için gizliliğini koruyabileceği yeterli fiziksel alana sahip olması gibi kriterlerin karşılanması halinde, online terapi de yüz yüze gerçekleştirilen psikoterapi seansları kadar faydalı olabilmektedir.

 

Optimist Psikoloji olarak, Covid-19 salgınının hayatlarımıza getirdiği kısıtlılıklar nedeniyle terapi seanslarımızı ağırlıklı olarak online terapi şeklinde gerçekleştirmekteyiz. Detaylı bilgi için 0242 229 97 49 no’lu telefonumuzdan veya info@optimistpsikoloji.com adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Mouse
bottom of page